Kontakt

Svensk sjuksköterskeförening har öppet: 

måndag-torsdag kl. 9.00-17.00
fredag kl. 9.00-16.00
lunchstängt kl. 11.30-12.30.

Du är varmt välkommen att kontakta eller besöka oss på kansliet, Baldersgatan 1 i Stockholm.

På grund av coronapandemin kan öppettiderna variera, var god att kontakta kansliet före besök.

Faktureringsadress

Svensk sjuksköterskeförening
FE 108, Kund-id LKH2171
105 69 Stockholm

Kansli

Alexandra Berktas, medlemsansvarig, fakturafrågor samt bokning Huså/konferenser

Alexandra Berktas
Medlemsansvarig, fakturafrågor samt bokning Huså/ konferenser
e-post:
alexandra.berktas@swenurse.se
telefon:
08-412 24 21

Lina Hammarbäck, fonder och stipendier

Lina Hammarbäck
Fonder och stipendier
e-post:
lina.hammarback@swenurse.se
telefon:
08-412 24 09

Marie Iwarzon, kanslichef

Marie Iwarzon
Kanslichef
e-post:
marie.iwarzon@swenurse.se
telefon:
08-412 24 02

Husföreståndare Jan Hedberg

Jan Hedberg
Husföreståndare
e-post:
jan.hedberg@swenurse.se
telefon:
08-4122404 / 0706222442

Viktoria Alvinger, kommunikatör

Viktoria Alvinger
Kommunikatör
e-post:
viktoria.alvinger@swenurse.se
telefon:
070-790 38 69

Richard Lamptey, informatör/ hemsidan

Richard Lamptey
Informatör
e-post:
richard.lamptey@swenurse.se
telefon:
08-4122411

Anette Danielsson, administrativ samordnare

Anette Danielsson
Administrativ samordnare
e-post:
anette.danielsson@swenurse.se
telefon:
08-412 24 01

Johanna Ulfvarson, sakkunig forsknings- och e-hälsofrågor

Johanna Ulfvarson
Sakkunnig forsknings- och e-hälsofrågor
e-post:
johanna.ulfvarson@swenurse.se
telefon:
08 - 412 24 34

Ing-Marie Moegelin, sakkunnig utbildnings- och äldrefrågor

Ing-Marie Moegelin
Sakkunnig i utbildnings- och äldrefrågor
e-post:
ing-marie.moegelin@swenurse.se
telefon:
08-412 24 20

Inger Torpenberg, sakkunnig etik och folkhälsa

Inger Torpenberg
Sakkunnig i etik och folkhälsa
e-post:
inger.torpenberg@swenurse.se
telefon:
08-412 24 12

Birgitta Wedahl, sakkunnig internationella frågor

Birgitta Wedahl
Sakkunnig i internationella frågor
e-post:
birgitta.wedahl@swenurse.se
telefon:
08-412 24 22

Sandra Månsson
Sakkunnig i kvalitets- och vårdutvecklingsfrågor
e-post:
sandra.mansson@swenurse.se
telefon:
08-412 24 23

Åsa Andersson
Strategisk rådgivare
e-post:
asa.andersson@swenurse.se
telefon:
08-412 24 15

Anna Skånberg, konferensansvarig

Anna Skånberg
Konferensansvarig
e-post:
anna.skanberg@swenurse.se
telefon:
08-412 24 13

Deborah Bohlin, ekonomiansvarig

Deborah Bohlin
Ekonomiansvarig
e-post:
deborah.bohlin@swenurse.se
telefon:
08-412 24 17

Senast publicerad: 2020-09-21 11.46

Som medlem tar du del av alla våra förmåner.